Aktualności i nowość

rlc ulepsza profil Centrum Doskonałości

Speedmaster XL 106

Klienci cenia sobie specjalizacje

 

Opakowania produktów farmaceutycznych sprzedają się o 25 procent lepiej w pierwszej połowie 2013 roku/ Inwestycje na ten rok osiągają 15 milionów euro.

Hanower, 2 września 2013 - rlc | packaging group inwestuje około 15 milionów euro w technologię produkcji w kilku zakładach produkcyjnych w 2013 roku. Jako dostawca systemu dla opakowań, rlc nadal rozwija i dostosowuje swój portfel do wymagań klientów w sektorach produktów kosmetycznych, farmaceutycznych, spożywczych i luksusowych. Sprzedaż w pierwszej połowie 2013 roku wzrosła o 25 procent w oddziale PHARMACENTER w Berlinie i o ponad 15 procent w BSC, w filii w Polsce. Te dane potwierdzają sukces specjalizacji branżowej. Następnym krokiem dla rodzinnej firmy produkującej opakowania jest rozszerzenie swojego działu farmaceutycznego o dodatkowe zakłady PHARMACENTER w Szwajcarii i Rosji. Całkowita liczba siły roboczej grupy korporacyjnej obecnie wynosi 1240 pracowników w ośmiu siedzibach w Niemczech, Szwajcarii i Polsce.

Sprzedaż w rlc PHARMACENTER w Berlinie wzrosła o ponad 25 procent w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku – wyraźny wskaźnik sukcesu firmy w sektorze farmaceutycznym. Firma reaguje na trendy w branży ukierunkowane na mniejszy nakład i wyższej jakości uszlachetnienia przy zastosowaniu nowego sprzętu, na przykład trzech maszyn drukarskich Heilderberg w formacie 0B z opcją do ośmiu kolorów i podwójnym kaszerowaniem.

PHARMACENTER w BSC Poznań, w Polsce również świetnie startuje. Firma nieustannie wzmacnia swoją pozycję na rynku opakowań farmaceutycznych ze swoimi oddziałami PHARMACENTER na terenie zakładu rlc w Spreitenbach koło Zurychu i w Rosji, gdzie już trwają negocjacje z nowym potencjalnym partnerem z większościowym udziałem w BSC.

„Jesteśmy na dobrej drodze z naszymi Centrami Doskonałości stworzonymi po to, aby zaspokoić zapotrzebowanie producentów z branży farmaceutycznej”, mówi CEO rlc, Hans-Christian Bestehorn. „Realizujemy tą strategię w naszych innych branżach docelowych i inwestujemy w najnowocześniejszą technologię, aby rozwijać nasze zakłady produkcyjne i ich zdolność obsługiwania określonych branż. Nasza filozofia, uformowana na kształt litery T, umożliwia nam przeniesienie wiedzy zdobytej w ramach jednego sektora do innych branż obsługiwanych przez nasze firmy. Oznacza to czerpanie korzyści inwestycyjnych przez naszych klientów na więcej niż jeden sposobów.”

 

Nowe rozwiązania dla produkcji Premium

Od początku lipca rlc produkuje ekskluzywne opakowania Premium przy użyciu nowej maszyny Heidelberg Speedmaster XL 106-9-LYYLYY-1 w swoim zakładzie produkcyjnym w Aachen, w Niemczech. Operacja ta jest wysoce wydajna i zrównoważona ekologicznie. Maszyna jest wyposażona w UV i może drukować aż do 18 000 arkuszy na godzinę. Technologia In-line i urządzenie do drukowania potokowego umożliwiają kompleksowe kaszerowanie z dokładnym stopniowaniem i uszlachetnianie matowe lub lśniące. Ten fakt wzmacnia pozycję zakładu produkcyjnego w Aachen jako dostawcy najwyższej jakości opakowań Premium dla producentów towarów konsumpcyjnych.

W zeszłym roku rlc zainstalowało maszynę Speedmaster XL 106 z opcją ośmiu kolorów i potrójnego kaszerowania w firmowym zakładzie produkcyjnym w Spreitenbach, w Szwajcarii. System ten, stosowany do opakowań wysokiej jakości produkowanych dla klientów w branżach produktów spożywczych i luksusowych, oferuje szeroki wachlarz uszlachetniania inline, co czyni go maksymalnie oszczędnym dla zasobów.

Wróć