Aktualności i nowość

rlc jest gospodarzem corocznego spotkania Global Packaging Alliance (GPA): „Szybkość staje się coraz ważniejsza w naszej branży”

PAS Media
PAS Media jest oprogramowaniem internetowym, które śledzi wszystkie procesy w celu bezpiecznego zarządzania projektem graficznym. Wszy-scy uczestnicy mają bezpośredni dostęp do projektów w każdej chwili i z każdego miejsca.

Rethink Global Packaging: Dzielenie się wiedzą fachową w celu zachowania globalnie spójnej obecności marki.

Hanower, 16 kwietnia 2015 – Coraz krótsze cykle produktu i czasy reakcji stwarzają coraz więcej wyzwań dla globalnie zharmonizowanego zarządzania opakowaniami. Tegoroczne spotkanie Global Packaging Alliance (GPA), którego gospodarzem była grupa rlc, skupiało się wokół realnych rozwiązań. GPA to konsorcjum globalnie działających średnich przedsiębiorstw, koordynujących swoje procesy produkcyjne i normy jakościowe tak, aby zapewnić międzynarodowym producentom towarów konsumpcyjnych globalnie spójną obecność marki.

„Szybkość staje się coraz ważniejsza w naszej branży. Światowe wdrażanie nowych produktów na rynek musi być szybsze, bezpieczne i ujednolicone. Globalnie zharmonizowane zarządzanie opakowaniami ma kluczowe znaczenie”, tłumaczy rzecznik GPA i dyrektor naczelny rlc | packaging group, Hans-Christian Bestehorn. Celem jest dostarczanie opakowań, które w rzetelny sposób spełniają wysokie standardy jakości, oferują wyjątkową wartość dodaną i są produkowane w zgodzie z najbardziej rygorystycznymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Wraz z wiodącym rlc I packaging group firmy członkowskie GPA są gotowe stawić czoła wyzwaniom. Członkowie GPA dogłębnie omawiają wymagania rynku globalnego i indywidualnego. Grupa rlc, jako jeden z członków i założycieli GPA, zaprosiła przedstawicieli GPA do Hanoweru na tegoroczne spotkanie. Zgodnie z motywem „Rethink Global Packaging”, producenci opakowań dyskutowali na temat sposobów, które sprawią, że globalne zarządzanie produkcją opakowań będzie jeszcze efektywniejsze dla ich klientów.

Oprócz wzajemnego dzielenia się wiedzą fachową wśród członków GPA, skupiano się wokół zorganizowania bezpiecznego transferu danych w ramach zcentralizowanego systemu. Osiągnięcie spójnego globalnie projektu opakowań jest również oparte na kompetencjach brandpack. Koncepcja, początkowo opracowana przez rlc, bliskiej współpracy pomiędzy agencją projektującą opakowania i branżą oraz działalnością produkcyjną jest obecnie wdrożona przez poszczególne firmy będące członkami GPA. Podczas spotkania grupa rlc zademonstrowała sposoby zastosowania kluczowych aspektów ich filozofii lean jako realnego podejścia do wdrażania efektywnych i zharmonizowanych procesów na poziomie globalnym.

Maksymalizacja bezpieczeństwa w procesie tworzenia oprawy graficznej
Eksperci w dziedzinie opakowań również dyskutowali na temat PAS Media, systemu zarządzania cyklem życia oprawy graficznej. Oprogramowanie to może być stosowane w celu efektywnego i bezpiecznego zarządzania całym cyklem produkcji w projekcie globalnych opakowań. Każdy uczestnik procesu ma bezpośredni dostęp do kluczowych danych przez cały czas i zawsze może zobaczyć, kto i kiedy ukończył dany etap. Dzięki zautomatyzowanym procesom cząstkowym powiązanym z ciągłym dokumentowaniem wszystkich zmian, PAS Media maksymalizuje bezpieczeństwo przez cały proces tworzenia oprawy graficznej.

Oprogramowanie to, w roku 2006 uprawomocnione zgodnie z GMP, jest również odpowiednie dla projektów w branżach farmaceutycznej i medycznej.

„Nasi klienci nie tylko czerpią korzyści z globalnie skoordynowanych standardów”, mówi Bestehorn. „Współpraca i dzielenie się dogłębną wiedzą w ramach naszej sieci umożliwia nam ciągłą optymalizację naszych procesów i rozwijanie kompetencji dla naszych klientów. Jesteśmy zawsze gotowi szybko reagować w skali globalnej bez szkody dla jakości produktów”.

Profil GPA
Global Packaging Alliance to konsorcjum sześciu niezależnych średnich przedsiębiorstw działających globalnie w branży opakowań. Główną sferą zainteresowania członków GPA są innowacyjne wysokiej jakości opakowania wykonane z tektury, plastiku i innych materiałów. Przedsiębiorstwa będące członkami GPA zapewniają jednolitą jakość i normy produkcyjne, jednocześnie wspierając międzynarodowych producentów towarów konsumpcyjnych w ich staraniach mających na celu utrzymanie spójnego światowego wizerunku marki. Wśród klientów sieci są Procter & Gamble, Nestlé, L’Oréal, Unilever oraz inne znane firmy.

Wróć