rlc-packaging.com Polski > Grupa > Nasze Wyróżnienia

NASZE WYRÓŻNIENIA

Wielokrotnie zostaliśmy wyróżnieni za naszą nadzwyczajną siłę innowacyjną i niezwykłe rozwiązania w dziedzinie opakowań. 


tl_files/rlc-packaging/images/Bilder_def/1_Gruppe/1.10 Unsere Auszeichnungen/Item_m6_web.jpg

RED DOT AWARD 2015 | PRO CARTON ECMA FINALIST 2015

Opakowanie można otworzyć i zamknąć jak książkę jednym „ruchem“. Zaskakuje jego miękka jak aksamit powierzchnia dzięki lakierowi Softtouch: W tegorocznym Red Dot Award jury ukoronowało na zwycięzcę to opakowanie za ekskluzywne rozwiązanie opakowań pończoch i bielizny modelującej ITEM m6 niemieckiej manufaktury nowoczesnych technologii medi.  Zaprojektowane i wyprodukowane opakowanie już z zewnątrz świadczy o najwyższej klasie jego zawartości. Indywidualnie zadrukowane intarsje za okienkami z PET z przodu i tyłu opakowania natychmiast przyciągają naszą uwagę.

Produktem ITEM m6 przedsiębiorstwo medi z Bayreuth prezentuje wysokiej jakości koncepcję, która wiąże atrakcyjny wygląd z medycznym charakterem: „medi daje nowy atrakcyjny wygląd i uczucie nowoczesności osobom noszącym zawartość opakowania ITEM m6”,wyjaśnia Andreas Brohm, kierownik działu sprzedaży w firmie działającej w sektorze Beauty- i Healthcare LEUNISMAN, firmy rlc packaging group w Hanowerze.

„To właśnie ucieleśnia opakowanie: Z punktu sprzedaży optycznie wpada w oko, jest bardzo miłe w dotyku i to właśnie przekonuje konsumenta o zaletach tego produktu”. „Szlachetna biel charakteryzuje opakowania z produktami dla kobiet natomiast intensywna czerń przyciąga wzrok mężczyzn”. W obu przypadkach osiągnięto bardzo dobre krycie farbą dzięki zastosowaniu druku UV. W połączeniu z lakierem Softtouch powierzchnia opakowania jest aksamitnie miękka i odzwierciedla komfort noszenia produktów.          


GERMAN DESIGN AWARD 2015 | NAGRODY IF AWARD 2015 I SWISS PACKAGING AWARD 2014

Szczególna funkcjonalność, różnorodna jakość tworzenia i wydajna produkcja – tym przekonała nasza koncepcja opakowania ZetSLIDE 3! Funkcjonalność i ergonomia są w przypadku ZetSLIDE 3 absolutnymi atutami. Poza tym trzecia i najnowsza generacja opakowań typu slider zaskakuje innowacyjnymi rozwiązaniami w jednej serii: Dzięki funkcji przesuwania kompaktowe, prostokątne opakowanie jest w stanie otwartym kwadratem; jednocześnie „slider” działa jak niezawodne zamknięcie. Dodatkowo po rozsunięciu  pojawia się powierzchnia komunikacyjna, na której można umieścić zaskakujące klienta znaki graficzne i dodatkowo rozbudzić jego zainteresowanie i chęć do zabawy. Opakowanie składa się tylko z jednego docięcia, tym samym ograniczono do minimum makulaturę i złożoność produktu. Poza tym koncepcja opakowania jest w 100% zautomatyzowana. Zawartość można łatwo wyciągnąć i dozować, co jest absolutnym plusem dla konsumentów, którzy są właśnie w drodze i spożywają małe produkty jak cukierki lub guma do żucia, czy też leki lub produkty farmaceutyczne sprzedawane bez recepty.

Nowy design z punktu widzenia sprzedaży zapewniają ciągle w zależności od zapotrzebowania nowe sztancowania zewnętrznych części opakowania w różnych wersjach. 

verpackung_zetslide3


tl_files/rlc-packaging/images/Bilder_def/1_Gruppe/1.10 Unsere Auszeichnungen/Corsage-Carving_klein.jpg

NAGRODA DEUTSCHER VERPACKUNGSPREIS 2014 I SWISS STAR 2013

Koncepcja przypomina kształty kobiecego ciała, która wygląda kusząco w gorsecie – efektywne rozwiązanie opakowania „zachęca” klienta do zakupu. Opracowanie takiego opakowania wymagało od specjalistów z brandpack, naszej wewnętrznej agencji design, dopracowania wszystkich szczegółów. W celu osiągnięcia efektu 3D wymagana była odpowiednia forma: optymalnym rozwiązaniem było połączenie 2 warstw kartonu. Powierzchnie tworzą jednocześnie naturalne krycie strony wewnętrznej, która chroni zawartość. Jako całościowy oferent rozwiązań systemowych bierzemy pod uwagę możliwości otwierania opakowań: Testy realizacji technologicznej w produkcji i otwierania opakowania zakończyły się sukcesem. Koncepcja ta proponuje optymalne połączenie pomiędzy rozsądnym designem i efektywną realizacją. Realnego wrażenia konstrukcji dodają prawie nieograniczone możliwości zdobień. Projektowanie dopuszcza w zależności od zawartości wiele wariacji: od młodzieżowej poprzez wyzywającą do konserwatywnej.        


NAGRODA IF COMMUNICATION DESIGN AWARD 2012

Nagrodę iF communication design award 2012  otrzymaliśmy za rozwiązanie opakowania „innovation³” – całościowe rozwiązanie od zaprojektowania aż do produkcji, które składa się z siedmiu chowanych jedno w drugie pudełek w formie kostki. Opakowania składają się z różnego rodzaju kartonu i mają szeroką paletę atrakcyjnego uszlachetniania. Efekty laserowe, tłoczenia dla osób niewidomych , mikrotłoczenia, efekt hybrydowy, pigment iriodin, lakier drip-off, lakiery spot, zapachowe i laminowania pokazują możliwości nowoczesnych metod uszlachetniania. W tej samej kategorii zostaliśmy nagrodzeni za książkę „Droga marki”, która powstała w kooperacji z ekspertem z dziedziny opakowań Hansem-Georgem Böcherem i ukazała się latem z okazji 150-lecia jubileuszu naszej firmy.    

tl_files/rlc-packaging/images/Bilder_def/1_Gruppe/1.10 Unsere Auszeichnungen/AUG_HEINRIGS_Veredelungswuerfel_klein_neu.jpg


Verpackung_biedermann

NAGRODA IF PACKAGING DESIGN AWARD 2012

Prezentując serię opakowań dla producentów kosmetyków andrea.biedermann zdobyliśmy nagrodę iF packaging design award 2012. Ekskluzywna i jednocześnie ciągle produkowana seria opakowań uwzględnia „ekologiczne” preferencje konsumentów. Proste opakowanie z kartonu opatrzonego certyfikatem FSC® w trzech wariantach osiągnęło intensywne wizualne i dotykowe efekty – przede wszystkim przez naturalny karton z intensywnym tłoczeniem.    

verpackung_babynes

W tej samej kategorii zostało nagrodzone opakowanie „BabyNes“, nowy system żywienia dla niemowląt i małych dzieci firmy Nestlé. Opakowania różnią się kolorem w zależności od rodzaju pokarmu i charakteryzują się wysokiej jakości designem poprzez głębokie i wysokie tłoczenie, jak i połyskujący lakier UV. 


Nagroda SWISS STAR 2011

Grupa rlc zdobyła szczególne wyróżnienie za design, pożądanej przez wszystkich nagrody Swiss Star, za opakowanie w kształcie sześcianu „Black Box”. Karton invercote pokryty jest czarną folią PE i opakowanie dodatkowo uszlachetnione jest srebrną folią. Szwajcarski instytut SVI przyznaje nagrodę Swiss Star raz w roku za wyjątkowe rozwiązania w dziedzinie opakowań. 

tl_files/rlc-packaging/images/Bilder_def/1_Gruppe/1.10 Unsere Auszeichnungen/swiss_Star_2011_klein.jpg


tl_files/rlc-packaging/images/Bilder_def/1_Gruppe/1.10 Unsere Auszeichnungen/Worldstar_Diamond_klein.jpg

NAGRODA WORLD STAR 2011

Opakowanie Diamond ze sklepioną pokrywą i kantami w kształcie łuku zostało nagrodzone przez World Packaging Organisation wyróżnieniem World Star 2011. Ta koncepcja przekonuje swoją niezwykłą formą i nadaje się szczególnie jako opakowanie wysokiej jakości słodyczy. Rozwiązanie tego opakowania zdobyło już w poprzednim roku odznaczone iF packaging design awards i zapewniło sobie tym samym przywilej, aby uzyskać nominację do World Star.